Lütfen kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi girin. Yeni Şifre alın
Şimdi üye Ol
x

Apple kurucusu: Gelecek yapay zekada

00

Apple şirketinin kurucularından ve Masaüstü bilgisayarın babası olarak bilinen Steve Wozniak, gelecekte insanların düşünen bilgisayarlara ihtiyaç duyacağını söyledi.
Yeni teknolojiler üreten firmaların katıldığı, üç gün sürecek “South Summit” zirvesi İspanya’nın başkenti Madrid’de başladı. Zirve çerçevesinde 175 konferans verilecek.

Etkinliğin açılışını yapan Apple şirketinin kurucularından Steve Wozniak, dünyada en büyük meydan okumanın “ev robotları” olduğunu söyledi.

Masaüstü bilgisayarın babası olarak bilinen mühendis Wozniak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benim gençliğimde kimsenin kendi bilgisayarına sahip olması gibi bir şey söz konusu değildi. Düşünün ki bir bilgisayar ev satın alacak kadar pahalıydı. Şimdi sıfırdan başlasam sanırım kendimi robotlara adardım. En rutin ve temel işlerin programlanmasından başlardım. Örneğin arabamı yıkayan robot. Gelecekte insanları daha çok anlayan makinelere ihtiyaç var. Gelecek yapay zekada.”

Apple’ın diğer kurucusu Steve Jobs için “Her şeyden önce iyi bir arkadaş ve iş ortağım” diyen Wozniak, “Ben herkesin 300 dolara kendi bilgisayarını yapmasını isterdim. Ama Steve’in böyle bir derdi yoktu. Onun aklındaki, bir bilgisayar parçasını 20 dolara yapıp 30 dolara satmaktı. O bir iş adamı. Zengin olmak istiyordu” diye konuştu.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

0 ile ilgili düşünceler “Apple kurucusu: Gelecek yapay zekada”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir